Hodonínská regata s mezinárodní účastí 2014

O víkendu 24. – 25. 5. 2014 se konala na řece Moravě tradiční Hodonínská regata s mezinárodní účastí a závodníci VK Perun byli opět u toho.

Letošní ročník se nesl v duchu rekordního počtu přihlášených posádek. Napovídal tomu zejména sobotní rozpis jízd, ve kterém se poslední rozjížďky dne konaly až ve 20:30 hod. Sešlo se zde tedy veliké množství velice kvalitních závodníků a úroveň regaty byla vysoká. Nutno podotknout, že po oba dva dny panovalo v Hodoníně doslova pekelné počasí a všichni závodníci museli velice často doplňovat tekutiny a zdržovat se co nejméně na slunci, kde teploty stoupaly k bezmála 35 stupňům.

Z našich závodníků se opět nejlépe dařilo mladému Danovi Pěnkavovi, který vyhrál svou dělenou jízdu na skifu (celkem se dělených jízd v této věkové kategorii konalo 9 při čtyřech závodnících na jízdu), dále pak v nejlepším čase ve své kategorii společně s přerovským Habáňem ovládli i dvojskify a nakonec vybojovali vítězství i na párové čtyřce opět společně s Přerovem. Dan se tak řadí mezi naše největší naděje na blížícím se mistrovství Moravy, které bude jedním z posledních testů před mistrovstvím republiky na kanále v Račicích na konci června.

Nesmíme ale zapomínat ani na další naše želízka. Jedním z nich je jistě i Václav Duži, který opět opanoval tak jako na závodech v Uherském Hradišti závod skifů mladších žáků kde přesvědčivým výkonem odrazil nástup mladého přerovského závodníka a dovesloval si taktéž pro první místo v kategorii ml. Žáků.

Další mladí závodníci již bohužel nebyli takto úspěšní, avšak chybělo i kousek štěstí. Dvojice Eliška Sivková s Adélkou Michálkovou byla nalosována do velice silné jízdy společně s olomouckými závodnicemi a i přes velkou snahu si doveslovali pouze pro čtvrtou příčku. Podobně tomu bylo i na skifech. Děvčata však měla v posledních týdnech zdravotní výpadky, tudíž se spíše dostávaly zpátky do závodního tempa a věříme, že do mistrovství Moravy stihneme tréninkové manko jistě zaplnit.

Dorostenec Jakub Kučera prokázal dobrou formu, když se mu ve společenství s otrokovickým Neišlem podařilo probojovat na dvojskifu do nedělního děleného finále, kde obsadili vynikající 3 místo. V nejnabitější kategorii dorostenců to znamená skvělý výsledek. Juniorka Veronika Dostálová prokázala pevnou vůli a dojela na skifu ve společném závodě juniorek s ženami na vynikajícím 4tém místě. V konkurenci mnohdy o 2 a více let starších soupeřek tak obstála velice dobře.

V kategorii mužů startoval pouze Martin Oulehla na dvojskifu, párové čtyřce a osmě vždy ve společenství s veslaři z týmu VŠB – TU Ostrava. Společně s Markem Honigem (VŠB – TUO) se jim dokonce podařilo na dvojskifu jejich závod vyhrát. Neztratili se také nejzkušenější členové týmu veteráni Černák a Milkov. Vojtěch Černák doslova uštval ve svém závodě na skifu své mladší soupeře a zaslouženě si dovesloval pro první příčku. Společně s matadorem Marinem Milkovem pak na dvojskifu těsně ve finiši podlehli závodníkům z Brna a obsadili i tak vynikající druhé místo.