Hradišťský šestikilák a novinky z Klagenfurtu

IMG-20161008-WA000
Tato Sobota byla pro náš klub velmi nabitá! Mladá skupina veslařských nadějí ve složení: A. Michálková (kat. dky), P. Piskoř (kat. dci), D. Pěnkava (kat. dci) a F. Solich (kat. jři) se vydala porvat o svou budoucnost ve veslování do Uherského Hradiště, kde se konal distanční závod na 6km. Jedná se o závod, který slouží jako test pro možné zařazení závodníků do Sportovního centra mládeže (SCM) pro rok 2017, ze kterého je to již kousek k možné reprezentaci ČR! A. Michálková se zde umístila na celkovém 10. místě z 32 startujících a P. Piskoř byl 12. z 36 závodníků. Tito perunští jezdci si tak výrazně řekli o zařazení do SCM. D. Pěnkava se bohužel malinko nesešel s formou, ale stále může být resortu talentované mládeže zařazen. Všichni však musí svou výkonnost potvrdit na testech, které se konají zhruba za měsíc a půl. Ty už budou probíhat na veslařských trenažérech na stejné distanci 6km. Výsledky obou zajetých závodů se poté porovnají a na základě součtu výsledků, pak bude rozhodnuto, kdo se probojuje do užšího výběru talentovaných veslařů v ČR. Věříme, že zde budeme mít hned tři kvalitní zástupce!
Pro Filipa Solicha byl tento závod prvním testem na dané distanci, se kterým se popral, jak nejlépe to šlo a posbíral zde mnoho kvalitních zkušeností pro další roky!
Dalším závodníkem, který tuto Sobotu startoval, byla V. Fišerová, která startovala na mezinárodní regatě v Německém Klagenfurtu. Zde si vyzkoušela děsivě dlouhých 16 km, ale díky dobrému počasí, které panovalo u našich sousedů si podle svých slov závod velmi užila a kvalitně tak reprezentovala naše barvy i v zahraničí.
Tyto výsledky z posledních podzimních závodů jsou příslibem do další dlouhé sezóny a zároveň Perunskou tečkou za letošní dlouhou sezónou na vodě. Všem moc děkujeme za účast na všech závodech (nebylo jich málo) a s chutí se pouštíme do podzimní/zimní tvrdé přípravy!
Fanděte, podporujte a hlavně veslujte! My totiž taky jedeme stále dál!