Hradišťský šestikilák

O uplynulém víkendu jsme se zúčastnili posledních oficiálních závodů na vodě v této dlouhé sezóně. Těmito závody byl Hradišťský šestikilák, který je prověrkou nejlepších veslařů ČR v rámci závodů na dlouhých tratích a slouží také jako kontrolní závod pro zařazení sportovců do Sportovního centra mládeže ČR. Letos se zde z mladých představil pouze jeden závodník Jakub Kučera. Tomu se bohužel nepodařilo protlačit mezi nejlepší výběr veslařů ČR, ale zlepšením loňského umístění předvedl výkonnostní posun ve své kategorii.

Zároveň se zde také předvedli v téměř zimním počasí naši veteráni. Jan Pešat zde vybojoval umístění na bedně a třetím místem potvrdil vynikající výsledky našich Masters. Podotýkáme že se v této kategorii podařilo našim veteránům vybojovat první a třetí místo v celkovém bodování kategorie Masters v ČR. Na prvním místě skončil Vojtěch Černák (258b.) a na třetím Jan Pešat (187b.).

Celkově jsme proti závodní sezóně 2014 zdvojnásobili počet bodů v rámci českého poháru a doufáme, že se v podobné atmosféře budou vyvíjet i roky následující. Závodní sezóna na vodě je tak oficiálně u konce a v příštím týdnu bude zakončena Veslařským triatlonem na který jste všichni zváni. Začínáme v Sobotu 17.10. v 11h. Fanděte, podporujte veslování na Ostravsku a zachovejte nám přízeň i nadále 🙂