Mistrovství České republiky žactva, Račice 2018

Mistrovství České republiky žactva – Račice 21. – 24.6.2018

Dobrý den všem fanouškům. Vrátili jsme se z mrazivého mistrovství České republiky nejmladších kategorii. Celkem se do bojů o republikové stupně nejvyšší vydalo 6 našich závodníků a s potěšením oznamujeme, že i přes nejmenší počet dětí, které se do Račic kvalifikovali se jednalo o nejúspěšnější mistrovství za poslední roky.

Výsledky souhrnně:

4x žkym – A. Mrkvicová, D. Machalová + VK Hodonín – 3. místo 😊 😊 😊

1x žcim – M. Macura – 4. místo ( o pouhých 65 setin) ☹

1x žkys – K. Michálková – 12. místo

2x žkym – A. Mrkvicová, D. Machalová – 13. místo

4x žkys – K. Michálková – 14. místo

2x žcis – T. Adamčík, R. Majer – nepostoupili z rozjížděk

1x žcis – R. Majer – nepostoupil z rozjížděk

Na dvojskifu starších žáků se představili T. Adamčík a R. Majer, kteří bohužel v ostré celorepublikové konkurenci neprošli sítem rozjížděk. Stejně tak i R. Majer zkoušel své štěstí na skifu ale výsledek byl podobný. Každopádně se z této dvojice v průběhu víkendu stala kvalitní marketingová a servisní skupina a pomáhali všem ostatním ke skvělým výkonům!

Kateřina Michálková se představila na skifu kde obsadila krásné 12. místo a bojovala ve společenství v párové čtyřce s VK Olomouc kde holky bojovným výkonem skončili ve finále C na druhém místě.

Hvězdami se stala trojice ve složení M. Macura, A. Mrkvicová a D. Machalová.

Matěj se oklepal po nejisté rozjížďce a ze semifinále postoupil do finále A s třetím nejlepší časem. V samotném finále si pak jistě jel pro třetí místo, avšak chycení vesla o vodu ho nakonec o délku balonku stálo umístění na bedně. ☹

Holky však vytřely všem zrak a postarali se o senzaci šampionátu. Na dvojskifu s přehledem ovládly finále C a největší představení předvedly na párové čtyřce ve spol. s Hodonínem. Do Finále A se s odřenýma ušima prodraly přes chybu soupeřů . Vybavené kvalitnější lodí a s úsměvem na rtech vyrazili na soupeřky v A finále a drtivým finišem přesprintovaly své soupeřky a dostaly se až na bednu!!!!

I přes nepřízeň počasí se tak toto místo zapsalo úspěšně do historie a my to s velkým nadšením sledovali!!!

Pro ty z Vás kteří tento sport milují a chtěli by vidět všechny závody přikládáme odkaz youtube, kde najdete i naše želízka : https://www.youtube.com/watch?v=8pG4fvD7YoI

Následující víkend nás čeká také vrchol pro kategorie dorostu, juniorů a mužů a pak nás čeká hybernační odpočinek.

Mistrovství České republiky žactva, Račice 2018