Mistrovství ČR dorostu, juniorů, seniorů B a seniorů 2019

Na uměle vybudovaném závodním kanálu v Račicích u Štětí se od 28.6. do 30.6. konalo Mistrovství ČR dorostu, juniorů, seniorů B a seniorů 2019. Za náš klub se účastnili Barbora Martináková, Kateřina Michálková, Tomáš Foltýn, Dominik Mrkvica a v barvách VK Slavia hostující Přemysl Piskoř.
První den nastoupily nejprve děvčata do rozjížděk na 4x- dky (párová čtyřka bez kormidelníka dorostenek), kde skončily na 3. místě ve společenství s ČVK Brno (MARTINÁKOVÁ Barbora (OSTP) / MICHÁLKOVÁ Kateřina (OSTP) / BARTKOVÁ Martina (ČVKB) / KUNČÁKOVÁ Eliška (ČVKB)) čímž si vyjely semifinále. O pár hodin později jely hned ve společenství s VK Olomouc, SC Hamr, VK Otrokovice na 8+ dky (nepárová osma s kormidelníkem dorostenek), kde skončily ve své rozjížďce první, což jim zajistilo přímý postup do finále A. Po srovnání časů s předchozí rozjížďkou bylo jasné, že děvčata budou nejspíše bojovat o příčky nejvyšší. Dorostenci Dominik a Tomáš se probojovali na 2x dci (dvojskif dorostenců) v první rozjížďce do seminifinále.
Následující den byly semifinálové jízdy, kde dívky skončily na 4x- opět 3., čímž si vysloužily finále B. Hochům na 2x se v semifinále nedařilo, skončili 4. a s mistrovstvím se rozloučili.
Finálová neděle nabízela 2 závody děvčat, finále B na 4x- a 8+. Trenér Martin Tomašík doporučil děvčatům pouze projet si dráhu na 4x- ve finále B, aby šetřily síly na závod s možným medailovým umístěním ve finále A na 8+, které se konalo o pár hodin později. Finále B bylo povinné a děvčata na 4x- dojela předposlední.
Finále osem dorostenek nám přineslo strhující vyrovnaný závod, kde se bojovalo až do posledních metrů o příčky nejvyšší, našim děvčatům ve společenství chybělo cca 900 milisekund pro první místo. Bohužel soupeřky z VK Slavia byly lepší a naše posádka ve složení BROKEŠOVÁ Adéla (OLOM) / BARTUŇKOVÁ Kristýna (OTRO) / MICHÁLKOVÁ Kateřina (OSTP) / MARTINÁKOVÁ Barbora (OSTP) / ZÁMOSTNÁ Veronika (HAMR) / HAJNOVIČOVÁ Ester (HAMR) / ZAVADILOVÁ Erika (OTRO) / SLEPIČKOVÁ Jana (OLOM) / korm. MICHALČÍKOVÁ Tereza (OLOM), skončila na 2.místě.
Děvčatům ke stříbrným medailím z Mistrovství republiky gratulujeme.

Náš člen Přemysl Piskoř také bojoval, avšak v barvách VK Slavia na 2x jři a 4x- jři (dvojskif juniorů a párová čtyřka juniorů), v obou těchto disciplínách se probojoval až do finále, kde pro sebe urval 2 stříbrné medaile z MČR, gratulace také jemu.

 

Mistrovství ČR dorostu, juniorů, seniorů B a seniorů 2019