Mistrovství ČR Masters 2018, Třeboň

Naši veslaři vezou ze „SVĚTA“ zase kovy nejcennější

O uplynulém víkendu 14. – 15.července 2018 proběhlo v Třeboni na rybníku Svět tradiční Mistrovství České republiky masters 2018 kde se naším veslařům i tentokrát podařilo dosáhnout na příčky nejvyšší.

Hned prvním závodem v sobotu si Vojtěch Černák vybojoval prvenství v závodě skifařů, kde si poměřoval síly s mladší kategorií C a hodinu a půl na to obhájil zlato i ve své kategorii D.

Závody skifařů zpestřily rozmary počasí, kde se během několika minut krásné letní počasí proměnilo ve stejně krásnou letní bouřku, kdy bohužel již nebylo možno pokračovat v závodě a závody byly na hodinu přerušeny. Ještě před přerušením závodu se podařilo již v nelehkých podmínkách odstartovat závod skifařů kategorie F, kde si ve vlnách zlato vybojoval Josef Zbořil a stříbro Jan Pešat.

Hned dalším závodem přidali do sbírky kov nejcennější a to v závodě 4x- ve složení Josef Zbořil, Jan Pešat, Vojtěch Černák a Miroslav Knapek (Lodní sporty Brno). Sobotní kláni bylo zakončeno závody mixů 2x, kde si oba naše dvojskify vybojovali čtvrté místo, Eva Černáková s Vojtěchem Černákem za kategorii C a Veronika Fišerová s Josefem Zbořilem taktéž za kategorii C.

Neděli naši skifaři zahájili závodem 4x- MIX, kde se jim podařilo získat další čtvrté místo ve složení Josef Zbořil, Veronika Fišerová, Eva Černáková, Vojtěch Černák v kategorii C. A následně  k sobotní sbírce zlatých medaili na skifu připojila své stříbro Veronika Fišerová v kategorií B a bronz Eva Černáková v kategorií C. Další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a to v podobě stříbrné medaile na 2x ve složení Vojtěch Černák a Sander Roosendaal (ČVK Brno) za kategorii C, zlatou pozici obhájili  na 2x v kategorii F Josef Zbořil a Jan Pešat a poslední zlato za 2x do sbírky přidal Vojtěch Černák s Jiřím Vyhnálem (Jiskra Třeboň) za kategorii G. Ve věku 82 let byl Jiří Vyhnal nejstarším účastníkem letošní regaty a bylo nám velkou ctí ho mít v našem týmu.

A jako závěrečnou tečku do naší sbírky přispěla bronzovou medaili Veronika Fišerová v závodě 4x- ve společenství Romana Macasová (ČVK Brno), Očenášková Petra  (RC Chester, Anglie) a Gutwillinger Magdaléna (RC Neckar, Německo) za kategorii C. (EČ)