Mistrovství oblasti MORAVA 14. – 15.6.2014

O víkendu 14. – 15.6. 2014 se na Brněnské přehradě konalo Mistrovství oblasti Morava, kde nechyběla ani početná výprava závodníků VK Perun Ostrava.

Závody to byly velice důležité, jelikož  šlo o kvalifikační podnik pro Mistrovství České Republiky, které se bude konat na konci června na umělém kanále v Račicích za Prahou. Podmínkou pro start na MČR bylo, aby se závodníci v daných kategoriích umístili na oblastních přeborech nejhůře do 8. místa.

Naše klubové barvy odjelo do Brna hájit hned 11 závodníků od žákovských až po dospělé kategorie. Z Mistrovství Moravy jsme si odvezli celkem 4 třetí a jedno druhé místo. Mistrem Moravy se bohužel pro tento rok nikdo nestal, ale podstatná je jiná věc. Všem startujícím posádkám se podařilo prosadit v různých závodních kategoriích do osmičky nejlepších a kvalifikovali se tak na Mistrovství republiky.

Je potřeba zdůraznit, že se díky týmové a kolektivní práci podařilo naši účast na MČR oproti loňskému roku zdvojnásobit a to i přes fakt že naše výprava nečítá desítky členů, jak je tomu u ostatních klubů.

S nesmírným napětím a očekáváním se vrhneme do posledních týdnů tréninků a poté odjedeme reprezentovat Ostravu o víkendu 26. – 29.6.2014 na Mistrovství ČR, kde by jakékoli umístění ve velkém finále bylo obrovskou satisfakcí a odměnou za týmovou práci.

Přehledný a podrobný výsledkový servis z mistrovství Moravy