Mistrovství oblasti Moravy, Brno 2018

Brno 2. – 3.6. 2018

Veslařům a příznivcům zdar! O minulém víkendu jsme se vypravili na jedny z nejdůležitějších závodů v sezóně, a to na oblastní mistrovství Moravy, které bylo zároveň kvalifikační regatou na Mistrovství České republiky.

Za počasí, které mnohdy spíše připomínalo prázdninové měsíce, se podařilo takřka všem našim závodníkům dojet na postupových místech, zajišťujících účast na Mistrovství ČR a to považujeme  za velký úspěch!

Rádi bychom vyzdvihli překvapivý výkon Kateřiny Michálkové, která na skifu vyjela pro náš klub bronz a navázala tak skvěle na jméno své starší sestry Adély ! 😊

Ze starších kategorií potvrdil dobrou formu Přemysl Piskoř, který obsadil na skifu 4. místo v těžké reprezentační konkurenci a společně s LS Brno si na párové čtyřce dovesloval  pro titul vicemistra Moravy. Přemka dále čekají jak Primátorky, tak i reprezentační dokvalifikace, která je možnou vstupenkou do výběru ČR!

Respekt a uznání patří také kategorii masters, jmenovitě Veronice Fišerové, která se zúčastnila dvou závodů za mladší kategorii žen a odjela velmi kvalitně 2x závod na dvojnásobné trati a to na párové čtyřce ve společenství moravských klubů a taktéž na disciplíne osem žen.

Vše začne gradovat už příští týden na 105. jubilejním startu Primátorek v Praze a poté nás čekají závěrečné boje na Mistrovství České republiky v Račicích. Všem gratulujeme a těšíme se na dramatický a napínavý konec sezóny, kde naši závodníci ukáží své kvality.

Zůstaňtě naladěni, fanděte a podporujte VKP !!! (MO)