O Perunův pohár 2016

O víkendu 17. a 18. září 2016 se uskutečnila na loděnici Veslařského klubu Perun Ostrava již tradiční regata „O Perunův pohár“. Tento rok se na řece Odře utkalo celkem 9 veslařských klubů nejen z Moravy a Čech, ale také ze Slovenska. Všichni závodníci se opět rvali ve  svých věkových kategoriích o nejlepší umístění a měli možnost si kromě nádherných medailí vybojovat také pohár, který do soutěže věnoval Veslařský klub Perun Ostrava. Tato akce přilákala nejen závodníky, ale také příznivce veslování a bývalé členy, kteří si nechtěli nechat ujít atmosféru těchto závodů.

Nejúspěšnějším klubem se po dvoudenních bitvách stal s náskokem 36 bodů Veslařský klub Přerov, který úspěšně obnovil  svou  účast  na  našich závodech po  dlouhých  letech  ziskem  vítězného  titulu  celkového  bodování  regaty  „O Perunův pohár“ v celkovém počtu 143 bodů. Na stříbrné příčce se umístil domácí Veslařský klub Perun Ostrava se ziskem 107 bodů a bronzovou pozici se ztrátou jediného bodu obsadil Veslársky klub Sľňava Piešťany ze Slovenska.

Skvělá atmosféra, usměvavé tváře a pozitivní ohlasy neznepříjemnil ani vydatný sobotní déšť, kvůli kterému musely být závody na 1,5 hodiny přerušeny.

Zároveň byla také tato regata představením veslařského sportu na Ostravsku a ukázkou pro mladé nováčky, kteří hojně rozšiřují v posledních týdnech řady našeho klubu.

Všem zúčastněným velice děkujeme a zveme je tímto i na další ročník tradiční podzimních veslařské regaty „O Perunův pohár 2017“.

Perunův pohár_výsledky_klubu

Výsledky_ O_Perunův_ pohár_2016

Fotografie ze závodu naleznete na adrese: http://perunzavody.rajce.idnes.cz/perun_zavody_2016/