Perunský „šílený sprint“

V sobotu 19.10. proběhla na loděnici VK Perun Ostrava akce s názvem Perunský šílený sprint. Toto sportovní klání a setkání příznivců veslování v Ostravě mělo jednoduchý podtext. Vzhledem k tomu že klub VK Perun Ostrava slaví v tomto roce již 120. výročí nepřetržité existence, chtěli jeho představitelé uspořádat velkolepou oslavu. Ta měla proběhnout již v dřívějším termínu v rámci konání tradičních závodů O Perunův pohár. Tyto závody však byly nakonec zrušeny z důvodu kolize termínů s pražskými Primátorkami. I přesto členové klubu a vedení nechtěli nechat konec sezóny tzv. vyšumět a uspořádali alespoň tuto kulturně – sportovní akci zejména pro veškeré členy klubu.

Za krásného počasí pak proběhly dvě soutěže. První soutěží dne byl fotbalový turnaj Perun Cup 2013, kdy své síly poměřily dvě mužstva složená zejména z žáků a mladších kategorií závodníků. Turnaj proběhl ve skvělé atmosféře a až na pár napjatých chvil, kdy se lovil fotbalový míč z Odry, byl velice úspěšný. Poté proběhlo občerstvení a přišel vrchol celého dne. Organizátoři se rozhodli uspořádat novinku a to 0. ročník závodu s názvem Perunský „šílený sprint“!

Podstatou tohoto závodu bylo losování dvojic závodníků do jednotlivých posádek. Bylo zde jediné pravidlo a to, aby byl v lodi vždy jeden veslař a jeden amatér. Pohlaví ani věk při losování nehrály roli. Na závodní trati měřící 250 metrů upravené pro tři lodě se nakonec utkalo úctyhodných 15 dvojic a jelo se tedy 5 dělených jízd. Příjemným překvapením byl obrovský zájem ze strany rodičů, kteří se nenechali dlouho přemlouvat a usedli tak často se svými ratolestmi do jedné lodě. Unikátní atmosféra a skvělá parta lidí, kteří se navzájem povzbuzovali, udělali z tohoto závodu jedinečnou podívanou.

„V podstatě nám dnes vůbec nešlo o to, kdo vyhraje či prohraje, chtěli jsme přijít s novým nápadem jak veslování přiblížit zejména rodičům, jejichž děti zde u nás veslují a tvoří skvělou partu. Tento cíl se nám podařilo dosáhnout bezezbytku a všichni, kteří se na této akci podíleli, si ji velice pochvalovali. Chceme posunout veslování v našem městě kupředu a nabídnout všem, kteří sem denně dochází bohaté a smysluplné naplnění volného času. Je to i svým způsobem poděkování jak rodičům za jejich trpělivost v průběhu sezóny tak i mladým závodníkům, kterým se zejména letos na podzim velice dařilo. (Připomínám, že naši mladí získali na podzim pohár za největší množství prvenství  z regaty ze slovenské Šintavy, a také se umístili na předních příčkách na posledních závodech v Otrokovicích). V příštím roce připravujeme velkou oslavu 120. výročí klubu, která nemohla z uvedených důvodů proběhnout v letošním roce a doufáme, že se nám podaří obnovit tradici závodu O Perunův pohár, jenž má své jméno a dlouholetou tradici. “ Uvedl Ing. Martin Oulehla, hlavní trenér klubu.