Perunův pohár 2019

Letos se závody na naší Odře konaly v novém, jarním termínu. Byla to skvělá změna oproti loňskému termínu, který se konal v deštivém září. Regata sice byla jen na jeden den, ale o to víc nás potěšila účast klubů, které dorazily i z velké dálky a užili si s námi krásného počasí, které nám bylo dopřáno. Závody probíhaly v poklidu, za pomoci Dobrovolných hasičů z Havířova, kteří nám zapůjčili motorový člun a zvládli v pořádku vylovit všechny „plaváčky“ a dopravit je i se skify ke břehu. Patří jim velké díky 🙂

Dorazilo k nám celkem devět klubů, kteří přivezli spoustu závodníků všech věkových kategorií, od těch nejmladších až po ostřílené veslaře.
Náš klub se při boji o pohár umístil na krásném třetím místě, společně s Otrokovicemi. Pohár si zaslouženě odvezl klub Olomouce, kam také
posíláme gratulace 🙂

Naši závodníci bojovali ze všech sil a na domácí vodě si vylovili spoustu cenných kovů. Zároveň se závodů zúčastnilo několik našich nováčků, kteří své první starty na vodě pojali velice zodpovědně a rvali se o každé umístění.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem závodníkům, trenérům, rozhodčím, organizátorům a také skvělému kuchařskému týmu, jehož výtvory lahodily jak pohledem, tak chutí.

Již tento víkend se koná tradiční regata v Piešťanech, kde samozřejmě naše červená vesla nebudou chybět a znovu se pokusíme urvat co  nejvíce umístění na bedně. 🙂 (VD)

 

 

Přílohy