Rowing Masters Sprint, Trakai, Litva 2018

O uplynulém víkendu proběhly v Litevské Trakai na jezeře Galve tradiční sprinterské závody Rowing masters sprint 2018, kde jsme měli zastoupeny i naše barvy, sice v malém počtu, ale za to s velkými úspěchy. Naši veslaři si vezou z Trakaje hned čtyři pódiová umístění. Závodit se začalo již v pátek, kdy to cinklo hned 2x. Poprvé v závodě skifu Eva Černáková získala bronzovou medaili v katergorii C a v zapěti také na skifu Vojtěch Černák získal zlatou medaili v kategorii D (oba VK Perun Ostrava).

Celé závody provázely nelehké povětrnostní podmínky. V pátek se sice teploty vyšplhaly až na 31°C ve stínu, ale vítr o sobě dával pořádně vědět. A že to nepřinese nic dobrého, se ukázalo hned následující den. Teploty klesaly a vítr sílil.

V sobotu Vojtěch Černák nastoupil na start v závodě skifu kategorie C, kde si chtěl poměřit síly s mladšími soupeři. Po opakovaném startu, kdy pro silný vítr nebylo možné regulerně závod odstartovat, byl závod zrušen a následně přesunut na následující den ráno, v nadějí, že se počasí umoudři.

V neděli, kdy klesly teploty až na 11°C a vítr se nikterak neumoudřil, se Vojtěchu Černákovinakonec podařilo v nelehkých podmínkách vybojovat stříbrnou medaili v kategorii C. A jako třešinku na dortu si z Trakaje odváží ještě i zlatou medaili v závodě mixu na dvojskifu společně s Evou Černákovouv kategorii C. (EČ)

Rowing Masters Sprint, Trakai, Litva 2018