SOUSTŘEDĚNÍ 2017 + BŘECLAV

Dobrý den všem fanouškům veslování. Po prázdninové odmlce se začínáme vracet do zaběhnutých kolejí a již tradičně jsme odstartovali podzimní část sezóny dlouhým dvoutýdenním soustředěním na konci prázdnin. Nejprve se naši svěřenci opět „seznamovali“ s vodou u nás na Perunu, poté se všichni přesunuli na druhý týden do slovenských Piešťan, kde jsou podmínky pro trénink ještě ideálnější.
A seznamování to bylo kruté. Dětem byl předložen tréninkový plán pro různé věkové kategorie a museli tak velice rychle zapomenout na prázdninové radovánky. Dvou a někdy i třífázové tréninky doprovázely vyděšené a strhané pohledy, potrhané ruce a častá snaha přemluvit trenéry o zmírnění utrpení. To se ale nestalo. Tréninky se odjely v plném rozsahu a i díky skvělému počasí se vše zvládlo na jedničku. Proběhlo také natáčení jednotlivých posádek a důkladný videocoaching, kde si každý mohl prohlédnout své zlozvyky a chybky, na jejichž odstranění budeme dále pracovat. Je nutné říci že nás letos do Piešťan odcestovalo rekordní počet 26-ti dětí a 6-ti dospělých, kteří se starali jak o trénink, tak samozřejmě o krmení a nákupy pro dravou zvěř. Tímto tedy velice děkujeme zejména Davidu Vondrovi a Janě Kučerové za skvělé pochoutky, která nás udržovaly při životě.
Soustředění jsme zakončili v Piešťanech v pátek 25.8. a přesunuli jsme se na závody do Břeclavi. Tam na nás čekala již připravená dráha a také dva dny jako na Sahaře. Po oba dny teploty sahaly ve stínu k 36 stupňům a my byli vůbec rádi, že žijeme. I přesto se ale naši závodníci prali se ctí a je nunté říci, že někteří měli až 3 závody za den. Po tak náročných dvou týdnech, krásná tečka 😀 Nemysleli jsme si, že forma vyskočí hned na konci tak náročného programu, ale zejména nedělní dopoledne pro nás bylo příjemným překvapením. V jedné hodině Perunští vybojovali 5x první místo a k tomu ještě poté přidali dvě další. Celková bilance závodů tak skončila na 7x zlato, 3x stříbro a 2x třetí místo. Na těchto závodech se medaile dává vždy pouze za první umístění, ale my jsme byli i tak nadšení.
Od dalšího týdne začíná již normální tréninkový režim. Trenéři nyní pracují na nových tréninkových plánech a na organizaci tréninků na podzim. Rádi bychom také naše fanoušky upozornili na termín 16.9., kdy na loděnici proběhne již 124. ročník regaty O Perunův pohár. V tomto roce jsme se z důvodu nízkého počtu přihlášených klubů rozhodli zkrátit regatu pouze na jeden den. I tak doufáme, že se bude na co koukat a všechny Vás tímto zveme na PERUN povzbudit naše závodníky!!! Veslu zdar a Pěrunu zvláště!