Veřejné veslování na veslařských trenažérech

Náměstí Tomáše Garyka Masaryka 31.5.2014

V poslední květnový den letošního roku, tedy 31.5.2014 se náš klub rozhodl uspořádat v rámci propagace veslování v Ostravě akci s názvem Veřejné veslování na veslařských trenažérech na náměstí Tomáše Garyka Masaryka v centru Ostravy. Tato akce byla součástí celoročního projektu města Ostravy jakožto Evropského města sportu. Klubový stan, propagační materiály a veslařské trenažéry jsme umístili na prostranství před obchodní dům Laso a za krásného počasí jsme se snažili nalákat nové potencionální členy do našich řad. Jak je známo, ve veslování věkové bariéry téměř neexistují, a tak jsme se snažili oslovit široké spektrum kolemjdoucích, zejména pak samozřejmě rodiny s dětmi od 10 let nahoru. Skvělá atmosféra, přátelská nálada a nadšení amatérů, kteří si trenažér vyzkoušeli, udělali z této akce skvělý zážitek pro všechny.

Zároveň jsme se ještě ten samý den odpoledne zúčastnili na náměstí v Petřkovicích akce s názvem  Petřkovické sportobraní, kde si mohli děti i rodiče taktéž vyzkoušet jízdu na veslařských trenažérech a to formou krátkých závodů na 350 m. Tato akce byla nad naše očekávání a zástupy zejména mladých nadějných sportovců nás zaměstnaly prakticky až do večerních hodin. Chtěli bychom touto cestou také poděkovat základní škole Petřkovice, se kterou jsme již na začátku tohoto roku navázali úzkou spolupráci, ve které jistě budeme nadále pokračovat.

Doufáme tedy, že se naše snaha zviditelnit veslování na území Ostravy vyplatí a brzy bude i náš klub praskat ve švech. Všem zúčastěným velice děkujeme a zveme je tímto na návštěvu našeho klubu ve všední dny (kromě po a čt) od 16h na adrese Na Náhonu 30/82, Ostrava Přívoz.