Veslařská regata s mezinárodní účastí ke 111. výročí založení VK Hodonín 2018

Druhé letošní závody jsme s našimi mladými strávili na závodech v Hodoníně, které se konaly minulý víkend. Jeli jsme tam i tentokrát s pěkně početnou výpravou, která si nakonec z těchto závodů odvezla krásných 8 zlatých medailí. Dále jsme se umístili 9x krát na druhém místě a 7x krát na místě třetím. Za krásného slunečného počasí se nejvíce dařilo Přemku Piskoři ve starších kategoriích, který si odvezl dvě zlaté medaile, obě ve společenství s LS Brno. Mezi mladšími kategoriemi obsadil hned dvakrát prvenství náš mladší žák Matěj Macura, jednu na dvojskifu ve společenství s Otrokovicemi a druhou na skifu. Dále se pak dařilo i naší dvojici starších žaků Filipu Kaděrovi a Radimu Majerovi, kteří si spolu vyjeli první místo na dvojskifu a Radimovi se povedlo vyhrát i závod na skifu.  Taktéž se vydařil i závod Kateřiny Michálkové, která si ve společenství s Šintavou, odvezla první místo na dvojskifu.
Své zastoupení měla na závodech i kategorie Masters, ve které Veronika Fišerová získala dvě první místa, a to na párové čtyřce žen a na párové čtyřce žen master, Vojtěch Černák vyhrál závod na skifu a prvenství si odvezl i z párové čtyřky mužů masters. Marin Milkov vybojoval třetí místo na skifu. Eva a Vojtěch Černákovi pak získali druhé místo v mixované jízdě dvojskifů.
Už tento víkend nás čeká oblastní mistrovství Moravy, které se uskuteční tradičně na přehradě v Brně. Tyto závody jsou pro nás nejdůležitější, jelikož jsou kvalifikační pro Mistrovství České republiky, které se bude konat na konci června v Račicích.
Už teď se těšíme na výkony našich dětí a budeme doufat, že se do Račic vydáme v plném počtu. ☺ (VD)
Fotky z regaty zde:
Veslařská regata s mezinárodní účastí ke 111. výročí založení VK Hodonín 2018