XXXII. mezinárodní veslařská regata O pohár SNP

V termínu 10. -11.5.2014 se náš klub zúčastnil tradiční zahraniční veslařské  regaty ve slovenských Piešťanech. Nutno podotknout, že naše řady byly vinou četných nachlazení a nemocí velice prořídlé. Do bojů o dobrá umístění se vrhlo pouze 7 závodníků v žákovských, dorosteneckých a juniorských kategoriích a dva zkušení veteráni. Všichni závodníci tentokrát závodili na stejné trati a to 1000 m. Delší tratě pro kategorie dorostenců (1500 m), juniorů a dospělých (oba 2000 m) byly zrušeny z organizačních důvodů.

Dorostenec Jakub Kučera, využil zkrácené tratě a naplno prodal svůj trénink, když v rozjížďce obsadil 2. místo a kvalifikoval se tak do nedělního finále B, kde obsadil 4. místo. Zaznamenal tak svým celkovým 10. místem z 27 startujících skifařů nejlepší výsledek sezóny. Také juniorka Veronika Dostálová bojovala do cíle velice zarputile a svým 4. místem potvrdila svou rostoucí formu. Dorostence Nikol Kurečkové se i přes velkou snahu nepodařilo na skifu dosáhnout na pódiová umístění, ale po pouhých třech měsících veslování ukázala kvalitní potenciál do budoucna.

V mladších kategoriích se opět nejlépe prosadil Dan Pěnkava, který svůj závod na skifu starších žáků ovládl a ve společenství s Otrokovicemi na dvojskifu si dojel pro druhé místo. Příjemným překvapením se stal Kristián Nos, který si na skifu dojel pro druhé místo a stejně tak i společně s Martinem Zubíkem (oba starší žáci) na dvojskifu po napínavém finiši obsadili stříbrnou pozici.

V kategorii veteránů se představili Marin Milkov na skifu a společně s Romanem Pechou i na dvojskifu, kdy v obou závodech doveslovali do cíle ve středu startovního pole.

Všem závodníkům i obětavým pomocníkům z řad rodičů a marodů děkujeme a již nyní se těšíme na regatu v Hodoníně 24. -25.5.2014, která bude posledním testem před červnovým mistrovstvím Moravy.20