XXXV. medzinárodní veslařská regata O pohár SNP Piešťany 2018

Uplynulý víkend jsme s našimi Peruňáky strávili ve slunečných Piešťanech u slovenských sousedů. Při jedné z nejpočetnější výprav, se nám podařilo posbírat 7 zlatých, 5 stříbrných a nespočet bronzových medailí. Mezi nejúspěšnější členy naší výpravy patřila Kateřina Michálková, která vybojovala hned tři zlaté medaile. Zadařilo se jí na párové čtyřce s Olomoucí a na dvojskifu s Šintavou. Zapomenout nesmíme na výkon  našich mladších a starších žáků Filipa Kaděry, Radima Majera a Matěje Macury, kteří náš celkový úspěch doplnili dalšími cennými kovy.

Dokonce i náš nejmladší člen Adélka Řehová, která byla na svých prvních závodech na vodě, vybojovala krásné třetí místo.

Dařilo se i naši kategorii Masters, kde Veronika Fišerová společně s Romanou Macasovou (ČVK Brno) na dvojskifu dojely na druhém místě a ve společenství Piešťany a ČVK Brno vybojovaly první místo na párové čtyřce. Martin Oulehla, který posílil posádku mužské osmy ČVK Brno, si také dojel pro první místo.

Ani letos tradičně nechyběli na Piešťanské regatě někteří z řad našich plaváčků. Letos se o tradici postarali starší žáci Martin Jirásek a Tomáš Adamčík, který pro vidinu úspěchu obětoval i brýle.

Už příští víkend nás čekají další závody, tentokrát v Hodoníně, kde se pokusíme vypravit se se stejně početnou skupinou jako nyní, a doufáme, že si i nyní naši svěřenci povedou stejně skvěle jako v Piešťanech. (VD)

 

Přílohy